Ale emocje, ale TRICLUBowy weekend! Przez dwa dni Bydgoszcz gościła zawodników z całej Polski – i chętnych nie brakowało. Nie ma co się dziwić: Enea Bydgoszcz Triathlon nie od dzisiaj aspiruje do jednych z lepszych imprez triathlonowych w kraju.

Perfekcyjna organizacja, legendarna strefa pod dachem i wspaniali ludzie – to prosta recepta na sukces. Podczas takiego weekendu nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników reprezentujących nasze barwy klubowe.
Debiuty
Joanna Włoch – choć nieraz startowała na TRI zawodach, wyzwanie „połówce” rzuciła po raz pierwszy. Pokonała demony wodne i w fantastycznym stylu pierwszy raz w życiu dotarła na metę dystansu 1/2 IM. Szczęścia i łez nie było końca.
Agnieszka Knop, wpatrzona w sukcesy swojej życiowej drugiej połowy, wystartowała na dystansie 1/8 IM i z dumą mogła chwalić się swoim medalem. Kamil Hałas też postanowił zasmakować TRI przygody i zadebiutował na 1/8 IM. Brawa dla wszystkich bohaterów!
Podium
Z Bydgoszczy udało się też przywieźć pucharki – Łukasz Lis zajął 2. miejsce OPEN na dystansie 1/2 IM, a Tomasz Kowalczyk – 2. miejsce w kategorii na 1/4 IM.

Była jeszcze jedna dyscyplina, w której wzięli udział i zdecydowanie wygrali wszyscy nasi zawodnicy – kibicowanie. Zdarte gardła i odciski na stopach mówią same za siebie. Wspólne wsparcie i motywowanie jest nieocenione.
Relacje zawodników
Aga:

Pod wiatr, pod deszcz, na szczęście z prądem – przepłynęłam, przejechałam i przebiegłam. Debiut 1/8 Ironman zaliczony! Jestem bardzo zadowolona, ale też z jeszcze większym szacunkiem i podziwem patrzę na wszystkich, którzy podejmują to wyzwanie. Dziękuję rodzinie za wsparcie – czułam Waszą moc. Dziękuję mojemu Wojciechowi Knopowi, bo to On jest sprawcą całego zamieszania.
Asia:

Zrobiłam pierwszą w życiu połóweczkę Ironmana!!! Największym zaskoczeniem dla wszystkich było oczywiście przepłynięcie przeze mnie 2 km. W rzece, o dziwo, nie było potworów, ale rozmowa ze swoją głową przez cały dystans wykańczała mnie po kawałku. Powtarzałam tabliczkę mnożenia, liczyłam do 50, rozwiązywałam zadania o pociągach jadących do siebie z różną prędkością… Kibice TRICLUB taki szum robili, że pytali na bieganiu, czy ja z czołówki jestem 😄

Tomek:
Super ludzie, wspaniałe zawody, perfekcyjna organizacja – i w tym klimacie drugie miejsce w kategorii na dystansie 1/4 IM. I znowu te sekundy – tym razem 24 sek. do pierwszego. Gratuluję z całego serducha reszcie ekipy TRICLUB, w szczególności dziewczynom za wspaniałe debiuty – co to były za emocje!
Na krajowej imprezie się nie skończyło – Fabian Wiegand pojechał zmierzyć się z dystansem olimpijskim do Hamburga, gdzie wziął udział w zawodach z serii WTC (World Triathlon Championship). Graty Fabian! 😊
Wyniki naszych zawodników
1/4 Ironman
- Tomasz Kowalczyk – 00:18:13 / 01:00:47 / 00:48:28 – 02:12:00 – 2. miejsce w kategorii
- Robert Szul – 00:15:53 / 01:04:49 / 01:00:10 – 02:26:32
- Tomasz Jedwabny – 00:19:46 / 01:07:15 / 00:56:12 – 02:29:14
- Robert Orlicz – 00:24:30 / 01:14:02 / 01:02:57 – 02:48:53
1/8 Ironman
- Marta Szul – 00:09:05 / 00:39:26 / 00:32:29 – 01:28:52
- Agnieszka Knop – 00:09:41 / 00:48:03 / 00:34:17 – 01:39:59 – Debiut
- Kamil Hałas – 00:07:13 / 00:39:16 / 00:29:10 – 01:22:02 – Debiut
1/2 Ironman
- Joanna Włoch – 00:40:07 / 03:12:39 / 02:12:12 – 06:14:40 – Debiut
- Łukasz Lis – 00:20:06 / 02:11:53 / 01:33:11 – 04:10:21 – 2. miejsce OPEN
Hamburg Wasser 2022 – WTC (World Triathlon Championship) · Olimpijka
- Fabian Wiegand – 00:32:16 / 01:31:30 / 00:56:39 – 03:12:38
Do zobaczenia na następnych zawodach! 😊
