Co to jest Ajronman na raty by TRICLUB?
To pełen triathlon podzielony na dyscypliny, rozłożony na 3 dni weekendu – jeden dzień to jedna konkurencja. Każda grupa (1/4 IM, 1/2 IM i IM) ma wyzwanie odpowiednio dostosowane do objętości treningowej. Wszystkie konkurencje pokonujemy wspólnie w podgrupach, ale każdy w swoim tempie. Wspieramy się i uczymy od siebie – nie rywalizujemy, bo koncentrujemy się na przygotowaniu pod start na dłuższym dystansie dopiero w wakacje.
Cele wyzwania
- Oswojenie się z dłuższym dystansem niż dotychczas osiągnięty – pod kątem debiutu w przyszłorocznych zawodach (1/4 IM, 1/2 IM i Ironman).
- Poprawa w triathlonie dzięki dodatkowym treningom, wsparciu grupy oraz motywacji związanej z celem.
- Zaznajomienie się ze specyfiką pokonywania długich dystansów i adaptacja do długotrwałego wysiłku – praca nad wytrzymałością i tempem.
- Wzmacnianie społeczności TRICLUB Friends & Family.
Jak będzie wyglądał challenge?
- Podział na 3 etapy – każdy kolejny trudniejszy pod względem objętości. Ostatni będzie o zbliżonej objętości do planowanego przez Was dystansu.
- Pływanie (piątek wieczór) – w basenie. Pianki zalecane, ale nie obowiązkowe.
- Rower (sobota rano) – jazda na trenażerach z wykorzystaniem Zwift i Google Meet. Zwift nie jest obowiązkowy, ale zalecany.
- Bieganie (niedziela rano) – w plenerze na wyznaczonej pętli.
- Każda osoba „startuje” w swoim rytmie, trzymając się wcześniej ustalonych założeń. Intencją jest, aby każda z grup dystansowych kończyła o podobnej godzinie i znalazł się czas na wspólny networking.
Dlaczego warto?
- Przełamywanie barier związanych z coraz dłuższymi dystansami to umiejętność pomocna nie tylko w sporcie, ale też w pracy zawodowej i życiu rodzinnym.
- Z doświadczenia wiemy, że każdy start na dłuższym – niż do tej pory zrealizowanym – dystansie niesie ze sobą niepewność „czy dam radę?”. Chcemy Wam udowodnić, że dacie radę!
- Niezależnie czy to 1/4, 1/2 czy IM – z nami poznacie i sprawdzicie się na wydłużonych dystansach w zdecydowanie łatwiejszej formule. Nie bez powodu wyzwanie startuje w zimie – chcemy dodać Wam energii i nadać kierunek dalszej pracy.
Terminy
- 2–4 grudnia 2022 – edycja 1
- 16–18 grudnia 2022 – edycja 2
- 13–15 stycznia 2023 – finał (camp)
Dwie pierwsze edycje to potrzebne przygotowanie, nauka i świetny trening – sprawdzenie specyfiki dystansów, weryfikacja założeń, dobór suplementacji. Wszystkie konkurencje robimy wspólnie – zarówno offline, jak i online, więc można dołączyć z różnych zakątków świata. Finałową, trzecią edycję zrobimy w formie campu, z możliwością łączenia się zdalnie.
Dla kogo?
- Dla osób myślących o debiucie na dystansie 1/4 IM, 1/2 IM lub Ironman.
- Dla osób potrzebujących dodatkowego bodźca motywacyjno-treningowego.
- Dla wszystkich triathlonistów – samotników, freelancerów oraz tych, którzy chcą się dołączyć i wesprzeć doświadczeniem resztę, niekoniecznie realizując całe wyzwanie.
Kiedy i co potrzebujecie?
Spotykamy się w weekendy (2–4.12, 16–18.12, 13–15.01). Piątki 19:00, soboty 8:00, niedziele 9:00. Miejsce spotkań stacjonarnych zostanie podane później.
- Pływanie: sprzęt pływacki + pianka (nieobowiązkowa).
- Rower: rower + trenażer smart + Zwift Companion + Zwift (nieobowiązkowy) + pomiar tętna + pomiar mocy.
- Komunikacja: telefon + słuchawki + Google Meet (głównie pod odcinek kolarski i dla osób zdalnych).
- Bieganie: sprzęt biegowy + pomiar tętna.
- Suplementy: izo + żele + batony + ew. inne kaloryczne smakołyki.
Płatność i zgłoszenie
- 3 wyzwania: 99 zł – członkowie Stowarzyszenia TRICLUB / 250 zł – pozostałe osoby.
- Pojedyncze wyzwanie: 50 zł – członkowie TRICLUB / 100 zł – pozostałe osoby.
- Każdy uczestnik samodzielnie pokrywa koszt wejścia na basen.
- Osoby wyjeżdżające na finał pokrywają koszty akomodacji.
Dane do przelewu:
Stowarzyszenie TRICLUB
Konto PLN: 17 1140 2004 0000 3802 8158 0383
Tytuł: Ajronman na raty z TRICLUB całość lub data edycji
Pozostałe informacje
- Osoby spoza TRICLUB proszone są o maila z potwierdzeniem płatności i numerem telefonu.
- Link do Google Meet będzie wysyłany mailem i zamieszczany w wydarzeniu.
- Zaproszenie do meetup na Zwift będzie wysyłane dzień przed wydarzeniem. W aplikacji Companion należy dodać: LukaszLylis TRICLUB.
- Zachęcamy do dołączenia do treningów z TRICLUB – na hasło „Ajronman na raty” specjalna oferta dla nowych członków.
FAQ Ajronman na raty z TRICLUB: kliknij tutaj
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: fb.me/e/2uPraDhlr
